Motif Akademi Halkbilimi Dergisi
           
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim  

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Haberler

Motif Akademi Halkbilimi Dergisi 2017-1

Değerli Motif Akademi Okurları,

2007 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren Motif Akademi Halkbilimi dergisi yayınlandığı günden bu yana Sosyal Bilimlerin Foklor alanında önemli bir yer edinmiştir. Türkiye’de bilim yaşamına ve bilimsel araştırmalara  önem veren Motif Vakfı ve değerli kurucularının önderliğinde yayın yaşamını bilime olan inancıyla titizlikle sürdürmeye çalışan dergimiz 19. sayısı ile karşınızdadır.

Bu sayımızda ağırlıklı olarak oyun ve oyuncak konusuna yoğunlaştık. Hepimizin yaşadığı çocukluk dönemine ait hatıraları ve unutmadığı anıları vardır. Oyun; hoşça vakit geçirmenin yanı sıra paylaşma, düşünme ve gelecekte alınacak rollere hazırlanma gibi önemli işlevleri de yerine getirmektedir. Diğer taraftan geçmişte üretilen oyuncaklar ilgili olduğu döneme ait kültürel özellikler hakkında önemli ipuçları verirler. Bu özellikleri nedeniyle bilim dünyasının bu alana gösterdiği ilgi her geçen gün artmaktadır. Farklı disiplinlerin araştırma konusu olması, farklı yaklaşım ve bakış açılarını da beraberinde getirmektedir. Bu bağlamda oyun ve oyuncak alanında yapılacak araştırmaların henüz alacağı çok yolun olduğu ortadadır.

Dergimizin 19. sayısının yayınına katkıları bulunan bu sayının misafir editörlerine, değerli bilim insanlarına, hakem heyetine ve desteklerini esirgemeyen Motif Vakfı Genel Başkanı Sayın Zeki Baykal’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla...

Editör

Prof. Dr. Işıl ALTUN

Misafir Editörler

Doç. Dr. Abdulselam ARVAS

Doç. Dr. H. Nurgül BEGİÇ


19. Sayı İçin Çağrı -09.02.2017 23:40:57

Uluslararası Motif Akademi Halkbilimi Dergisi 2017/1 sayısını Oyun ve Oyuncak alanına ayırmıştır. 2007 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren dergimizin 19. sayısına alanınızla ilgili bir makale ile katılmanız ve destek vermeniz bizi onurlandıracaktır. Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Not: Yazı gönderimi için son tarih: 30 Nisan 2017

Prof. Dr. Işıl Altun

Doç. Dr. H. Nurgül Begiç

Doç. Dr. Abdulselam Arvas

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

17. Sayı İçin Çağrı -02.04.2016 23:36:15

Uluslararası Motif Akademi Halkbilimi Dergisi 2016/1 sayısını Dans Alanına ayırmıştır. 2007 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren dergimizin 17. sayısına alanınızla ilgili bir makale ile katılmanız ve destek vermeniz bizi onurlandıracaktır. Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygı ile,

Editörler:

Prof. Dr. Işıl ALTUN

Prof. Dr. Gürbüz AKTAŞ

Öğr. Gör. M. Tekin KOÇKAR

 

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular


Adres :Motif Halk Oyunlan Eğitim ve Öğretim Vakfı Fevzipaşa Cad. No: 361 Edirnekapı / İstanbul TÜRKİYE
Telefon :+90 212 531 61 68 - 524 23 69 - 531 87 90 Faks :+90 212 635 52 43
Eposta :editor@motifakademi.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri